Stavíme draka

Stavíme draka

Naše školka vyhlásila soutěž pro tatínky s heslem „Stavíme draka“. Tentokrát to prý není ani o spolupráci s dítkem, ale akce tatínků. Podmínka je jediná, stavba draka co unese dítě, říkalo dítě.

Tak to je podmínka přímo výzevná.
Počítám běžnou zátěž hmotnosti dítěte, konstrukci a jsem zhruba na 2,7 metrů čtverečních minimálně. Když přidám potřebný vztlak a nestálost proudění vzduchu, malý prostor pro vzlet, dostávám se do plochy 7m2 a to je potřeba jiný materiál, je to už plochou skoro rogalo. Odvážná školka… vždyť to už je konstrukce jak pověstných Čínských draků… možná budeme potřebovat sekundárního dráčka, co pomůže se vzletem této konstrukce.

A tak počítám, plátno už lépe lněné, vydatnost alespoň 220g na metr čtvereční, příčné švy výstuhy a vypínání, bambusová konstrukce, vázání pilota…hm to už není na provázek, potřebuji ocelové lanko a naviják, možná svařit železné trny na spojení bambusu. Přece jen, drak má vznést mou dceru, bezpečnost musí být. Jdu tedy za ženou, že potřebuji ještě zajet pro součástky. Na výraz jejího udivení jí popisuji svůj technický problém. Nechá si ho celý vysvětlit a pak povídá… Určitě toho draka unese naše dítko až půjde do školky?
Jo takhle! Drak, co unese dítě, je drak kterého unese dítě…

Jak to celé dopadlo a jaká byla účast, bude částí druhého dílu Stavíme draka po soutěži 20.10. 😉

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..