Moucha domácí a diskuzní kvórum

Pozorovali jste někdy mouchy pod lustrem?

Podívejte se na ně a představte si diskuzní kvorum. Skupinu lidí, kteří spolu MUSÍ mluvit, aby se dosáhlo výsledku….

Moucha domácí má nejraději exkrement. Doslova fekál a tak od diskuze lidské skupiny nejsme tak daleko. Když je pozorujete déle, uvidíte, že schéma jejich leteckého programu jsou ovlivněna intenzivním kontaktem s některými.
Některé mouchy lítají po vnějším perimetru a do vnitřních letových zón se nevměšují… Když se zadíváte detailněji, jde o neustálou vzájemnou interakci párů i skupin, které se prolínají a různě mění intenzitu rychlosti podle vzájemné interakce.

Nezaznamenal jsem formu hlučných řečníků, ale některé kusy much vykazují některé příznaky monologu.

A teď.. představte si, že potřebujete najít schéma řešení napříč mnoha lidmi, kteří se sami seskupují do určitých skupin a někteří jsou přelétavci, kdy nezáleží na řeči, ale štěbetají do každého uskupení.

Hejno much pod lustrem je velice zřetelně shodné s mixem zájmových skupin, kde napříč skupinou se snaží několik lobbistů prosadit nebo alespoň osvětlit své zájmy

Pohyby jednotlivých much, samozřejmě pod lustrem se ztrácející identifikace jedince, ale zkuste si takové hejno nahrát… Je to jako sněm demokratické strany v USA. Kombinace plků, tlaků a diplomatických řečí o „hovně“… no jako mouchy…

Proč o tom píšu? Mám už několikáté Dejavu. Ne že bych tak často čuměl na mouchy, ale ten vzorec pohybu je nezapomenutelný.

Teď například potřebuji získat sousedy k několika rekultivačním pracím, které nejsou na seznamu obce a ani v dohledném plánu. Tedy to značí, plán a kontakt se SUS, obcí, sousedy… a každý o tom s někým prohodí slovo až řeč. Někteří si vezmou téma za své a oblétávají drobně tvořící se skupinky, které mění své složení a sami členové si pokecají v jiných uskupení svých center zájmů. Půlka když už se ví, že je to téma, položí otázku kolik.. ZADARA… ne nic není zadarmo, tady mluvím o nasazení sousedů. Sice bez odměny, ale s vlastní invencí… to není zadarmo. To je z přesvědčení potřeby.

Mezi těmito mouchami je možné najít vzorec byrokrata, typu obletuchy více skupin, kam nic nepřinese, jen komplikuje spojení jiných. Když toto vše zahrneme, je to jako účast prací v neziskovce… Dokud jde o hovno, lítají všechny zběsile, a čím je pach vyvanulejší, tím jsou kruhy větší a malá uskupení častější…

Příště o fraktálovitých stezkách hmyzu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..