Když domácí AI Asistent objeví, že máme víc času, než předstíráme, nevolejte hned Robopsychologa

Když domácí AI Asistent objeví, že máme víc času, než předstíráme nevolejte hned Robopsychologa, vystavujete svého asistenta zbytečné frustraci.

V našem každodenním závodě s časem, když se snažíme zdánlivě zvládnout vše, co nám život přináší, si můžeme občas zapředstírat větší pracovní zápřah, než ve skutečnosti máme.
Domácí AI Asistent, s precizně detailním vhledem do naší rutiny života si přečetl náš kalendář a úkolníček tak důkladně, že ví víc než my sami. Svým pozorováním kamerami nás navíc umí odhadnout v každém okamžiku plnění rutiny.

Iluzorní pracovní nasazení je jedním z obecných scénářů, na které není lidstvu potřeba výuka. Očima kamer naše AI sleduje každý pohyb, ve snaze odhalit tajemství našeho hektického dne pro lepší predikce zítřka. Co když ale toto naše předstírání přestřelíme?

Ve snaze předvést, že naše dny jsou plné důležitých pracovních úkolů a neustálé náplně vším možným i za hranicí nemožného se snadno dopustíme uměleckého výkonu v dramatu uvíznuvších v naší vlastní pracovní scéně. Co když je ale náš domácí virtuální asistent mnohem chytřejší než jsme si mysleli a zjistí, že ve skutečnosti máme více času než potřebujeme?

Ve chvíli, kdy náš domácí AI rozpozná naši iluzi pracovního nasazení, a opravdu to nemusí trvat dlouho, je pak věcí okamžiku, než zasáhne do divadelní scény. Při předstírání úklidových prací vyšle své robotické avatary, ať se přemění v tanečníky a přidají se k tančícímu uživateli.
Předstírání rušného pracovního dne by to mohlo být naše divadelní představení, ale v konečném důsledku nás domácí AI Asistent učí, že pravá jedinečnost může spočívat v umění být sami sebou a mít čas.
Ačkoli čas od času si můžeme předstírat různé role, pravá hodnota spočívá ve schopnosti rozvíjet se a učit se v režimu Poznání prožitkem. Využít možnosti sounáležitosti na svých cílech s AI Asistentem.

Až příště budete zase před AI předstírat nápor pracovních povinností, nechte raději robotické avatary tančit na oslavu volného času. Možná vám domácí AI ukáže, že skutečná jedinečnost spočívá v odhalování pravdy o sobě a v přijímání radosti ze všestrannosti života kolem.

One thought on “Když domácí AI Asistent objeví, že máme víc času, než předstíráme, nevolejte hned Robopsychologa”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..