Neurální sítě při řízení biotopů a prostředek podpory zdravého růstu rostlin – Pěstební polygon

Pro účely zisku dat a podnětů vzdělávání jsem letos poposkočil v cílené rekonstrukci prostor domu, které mají sloužit interiérové zahradě – Pěstební polygon. Když se na internetu objevila výzva NASA – Growing Beyond Earth pro hledání řešení pěstebních boxů do vesmíru, obě témata jsem spojil na stránky http://growingbeyondearth.cz/. Zde se věnuji pěstování v přizpůsobených podmínkách a vizte, je to opravdu snadné… a věru ani tak nákladné. Jen občas simulace přesáhne plány a mnohdy i mšice jsou katastrofou… a tak, kromě Rackování procházím i já velice intenzivním výcvikem Post Apo zahradníka…

Roky se věnuji přírodě a posledních několik sezón se věnuji selekci plodin pro pěstování v uzpůsobených podmínkách. Pod tímto popisem se skrývá mnoho let pokusů a omylů s pěstováním mnoha plodin určených pro přátele na balkóny, do květináčů v malém prostoru, zahrady i umělé podmínky pěstování, vše nejdříve s účelem přežití plodiny a postupným rozvojem podmínek pro zdravý růst a množení se. S cílem najít hranice v limitě pěstování. Najít kompromis univerzálních poddruhů plodin, ochotných růst a plodit i přes nenapomáhání pěstitelem. Příklad selekcí květináčového chovu na mém webu Mareyi.cz.

Výsledem je můj vlastní intenzivní pocit co je potřeba pro podporu zdravého růstu. Ideálně dosáhnout stavu „vidět a vědět“ jako následek poznání prožitkem a najít potřebné limity pro práci s umělou inteligencí v budoucí podobě mého kolegy U. I. Racka. Nyní kromě sběru fotomateriálu a videosekvencí (například tančící kopr vonný, také mšic a jejich kolonizace biotopů viz příklad primární cíle – trojúhelník škůdce – pomocník – katastrofa,) se dostávám k přípravě senzorické sítě pro sběr dat a průběhy závislostí hodnot mezi senzory.

Kromě zisku dat se daří i sběru plodů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..