Technologie do přírody I.

Technologie do přírody I.

Jednoznačnou výhodou technologií dneška je jejich dostupnost. Na procházku do přírody lze vzít notebook, USB mikroskop, tablet či chytrý telefon a máme tak dostupnou výbornou lupu se záznamem. Také lze některé tyto již digitální technologie kombinovat s těmi, a nemohu napsat lepšími nebo jakými jinými nemám k tomu vhodné slovo, pasivními, které nepotřebují napájení a slouží snadněji. Taková skládací tiskařská lupa je výborný nástroj na zkoumání… a tou to začalo.

Pokud máte ve svém okolí tiskárnu, grafické studio, …, zkuste se jich poptat na tiskařskou lupu. Jde o malé skládací zvětšovací sklo s milimetrovou stupnicí pro porovnání barevného soutisku při ofsetovém tisku. Složená má rozměr 3x3x0,5cm a vejde tak úplně všude.

Jednou jsme náhodou zjistili, že tablet skrze lupu nezvládal zaostřit, ale náš nový telefon ano!
A to nás najednou napadlo skopičin 🙂 Vždyť mobil a lupu mám v kapse pořád.. A pak to padlo… a taky dalekohled sebou nosíme… Máme malý pirátský monokulár a generačně předávaný binokulár.
Totiž často se nám stává, že potřebujeme vyfotit ptáka, něco nás zaujme v koruně stromu, na druhém břehu Vltavy a telefon to se svým rozsahem fotoaparátu nedá. Foťák nosíme málokdy.

No a tak spojení takřka dokonalého zaostření skrze dalekohled nabízí možnost vyfotit nečekané detaily na velikou vzdálenost.

Pro příklad jak překvapivý pohled skrze dalekohled může být i s roztřesenou rukou:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..